Psychopatia, socjopatia, narcyzm , Ciemna triada

(egoizm, uzależnienia, zaburzenia, grupy wsparcia )

nie zamierzam się rozpisywać ale ponieważ osobiście zetknęłam z takimi osobami i mogę tylko napisać – UCIEKAĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Oczywiście każdy jest “kowalem swojego losu” oprócz jednej drobnej rzeczy , dziecko nie ma wpływu w jakiej rodzinie dorasta i socjopata to nie psychopata dla jasności. Socjopata to taka osoba pozbawiona milości, troski, czułości, empatii najbliższych lub/i nagradzana rzeczami (zabawkami, gadżetami i tym podobnymi pierdołami) zamiast uczuciami i czasem .

Na ile uzależnienia (hazard, sex, narkotyki, alkohol) mają wpływ na szeroko pojęte funkcjonowanie w społeczeństwie i w rodzinie ) w połączeniu z nieprawidłowościami jw. nie wiem. Nie znam takich badań , może ktoś je zrobił ??

Jedno wiem na pewno nie można zmusić kogokolwiek do leczenia . A chyba logicznym jest narcyz i psychopata takiego problemu nie widzi (szczególnie taki uzależniony od używek ). Inaczej sprawa wygląda z socjopatą – tak to nieprawidłowa osobowość ale z moich (być może nielicznych doświadczeń ) przy sprzyjających okolicznościach – czyli odcięcie się całkowite od osób , toksycznych w tym rodziców, rodzeństwa , partnerów/partnerek taka osoba ma szansę …

tylko kto to potrafi????

a ile osób nie chce widzieć problemu bo tak wygodniej a przyznać się , że jest problem w życiu przecież to wstyd –

nie każdy potrafi powiedzieć jak mój śp. ojciec – Antoni cyt.: ” nie każdy Aniu ma mądrość aby dobrze wychować swoje dzieci”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.